Тканини для штор: що варто знати поради

Час однотипних фіранок для вікон вже в минулому, і сучасні господині прагнуть зробити інтер’єр будинку неповторним і практичним. Важливу роль в цьому відіграють тканини для штор, так як на них лягає функція не тільки барвисто задрапірувати отвір, але і приховати від сторонніх поглядів ззовні, а також регулювати потік світла, яке потрапляє в приміщення.

Вибір тканин настільки великий, що часом важко розібратися, яка з них буде служити довго, зберігати свій первозданний вигляд і радувати око, а яка – при першому же чищенні втратить форму і, власне, своє призначення.

На кожне вікно свій завіс

Кожна кімната в квартирі або будинку завжди унікальна, має свій інтер’єр, а, отже, і завіса або штори на вікні повинні бути продовженням цього оздоблення, або бути центральною його ланкою.

Вітальня – місце зустрічі всіх членів сім’ї, проведення урочистостей, а, отже, вона повинна бути представницькою, або навіть містити елемент театральності. Для виготовлення штор використовують важкі тканини з фактурним малюнком, з можливістю поєднання з додатковою фурнітурою (бахрома, кисті, металеві елементи).

Отож, коротко розглянемо найпопулярніші матеріали для штор.

Атлас – як правило, використовується для пошиття гардин, проте, завдяки своїй щільності і блиску шовкової нитки на лицьовій стороні чудово підходить в якості штор.

Оксамит – благородний з глибокими кольорами матеріал. Саме французи ввели в моду театральні елементи, яким так властиві об’ємні спадаючі хвилі-складки завіси, закріплені золотими шнурами з кистями, що нависають на ламбрекеном. Оксамит, а також вельвет або велюр, використовують для виготовлення штор на підкладки. В основі, як правило, шовкова або бавовняна тканина, а м’якість надає нанесений на неї ворс.

Габардин – найбільш поширений матеріал для штор. Основа – вовняна, напіввовняна або шовкова, іноді бавовняна однотонна або з малюнком, і, як правило, з дрібними рубчиками по діагоналі.

Гобелен – тканина, яка використовується в дорогих інтер’єрах класичного стилю, а також бароко. Щільні фактурні штори з багатобарвним малюнком є продовженням загального інтер’єру.

Дамаст, Жаккард – тканини, які створюють королівський інтер’єр, а також прекрасно підходять для кімнати в східному дусі. Жакардове полотно створюється лише на спеціальних ткацьких верстатах. В процесі виготовлення вплітаються різнобарвні нитки, які утворюють односторонній малюнок. Жаккард, як правило, є основою для дамаста з додаванням шовкових, вовняних і сумішевих ниток.

Для посилення ефекту свята, казки Сходу, використовують тафту – тканина родом з Персії. Це досить щільний матеріал, який практично не пропускає сонячне світло, що так важливо для жарких країн. Шовкові, бавовняні або ацетатні нитки переплітаються таким чином, що утворюється візерунок з численних поперечних зубчиків, який наче переливається.

Також для пошиття щільних штор використовують м’який і міцний твід, бавовняний “оксамит” плис, і парча, шовкову матерію з металевими вплетеними-візерунками золота або срібла.

Основними виробниками щільних тканин для штор класу люкс є Італія і Іспанія. Наприклад, такі колекції жаккардом, як Me Casa Di Palazzo або Diana, представляють моделі різноманітних кольорів. Ціновий діапазон від 1 тисячі гривень до восьми.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours