Садовий інструмент для дому та дачі: як вибрати

Розглянемо основні групи інструменту, що найчастіше використовується на дачі та у фермерських господарствах.
Як вибрати культиватори та мотоблоки?

Служать для обробітку ґрунту. Відмінності – на мотоблок можна встановлювати додаткове обладнання. Він функціональніший. За наявності додаткового обладнання можна використовувати як газонокосарку, снігоприбиральник, плуг.

Також виділяють електричні та бензинові культиватори. Електричні менш зручні тому, що потужність менша, ніж у бензинових, і вони прив’язані до джерела електрики. Можна використати на невеликих ділянках.

На що слід звернути увагу під час вибору:

глибина обробки ґрунту (залежить від потужності та типу культиватора, діапазон потужності від 4 до 6 к.с.) коливається, в основному від 13 до 60 см. Тут вибір повинен зупинитися на глибині та виді обробки ґрунту для конкретної сільськогосподарської культури;
ширина обробки від 60 до 100 см, вибір визначається площею ділянки та/або відстанню між рядами для зручності обробки;
кількість швидкостей. Менш потужні мають одну швидкість їх вага до 40 кг. Більш потужні по дві (1 вперед — 1 назад) і три (2 вперед — 1 назад). Вага понад 45 кг. Кількість швидкостей визначає зручність роботи, тому що тягнути назад важкий культиватор справа дуже скрутна;
регулювання керма (є не у всіх) хоча досить зручно підлаштувати управління під себе по горизонталі та вертикалі;
легкість перемикання передач (у деяких моделях це важко і незручно);
деякі культиватори мають систему транспортування, яка робить культиватор легким в управлінні і компактним при перевезенні (що особливо важливо). Зазвичай вони мають властивість швидкого переходу в робочий режим (кілька хвилин можна працювати);
регульовані рукоятки культиватора дозволяють вибрати найбільш зручну позицію під час роботи, а також максимально зручні при транспортуванні. Прості та надійні у роботі;
обсяг паливного бака (що більше, тим краще; менше часу витрачається на дозаправку).

Як вибрати мотобур?

Дуже зручна у господарстві річ. Застосовується для буріння щодо невеликих отворів у землі для встановлення різних опор. Необхідний при встановленні огорож, теплиць, навісів, альтанок тощо. Може також бути корисним для любителів зимової риболовлі: за наявності певної насадки-шнека для льоду може бурити лунки.
На що слід звернути увагу під час вибору:

Потужність

Використовується бензиновий двигун. Потужність визначається л.с. (Непрямо на потужність вказує об’єм циліндра – коливається близько 50 см3).

Діаметр отворів

Зазвичай у межах від 8 до 20 см. Для більшої стійкості опори відстань для заливки бетону (від опори до краю ями) має бути кілька сантиметрів. Тому слід звернути увагу на насадки-шнеки для мотобура (зазвичай вони не йдуть у комплекті, хоча на картинках у продавців вони зображені зі шнеками. Є шнеки для буріння землі та шнеки для буріння льоду.

Крім того, глибину буріння можна збільшити, використовуючи спеціальні подовжувачі (зазвичай довжиною 30 см). Можна використовувати кілька подовжувачів. Необхідно підібрати комплект: мотобур (двигун + рама + система управління), подовжувачі, шнеки різних діаметрів і призначень. Потрібно перевірити, щоб вони підходили одне до одного.
Безпека

Має бути оснащена системою швидкого гальмування.

Категорія ґрунтів

Перед покупкою краще дізнатися тип ґрунту, який є на вашій ділянці. Мотобури зазвичай використовують на ґрунтах першої категорії (пухкі).

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours