Старі вікна: як їх реставрувати

Без сумніву – вікна з натурального дерева цінуються вище за металопластикові. Адже дерево – це природний матеріал, вироби з нього виходять теплі та неймовірно красиві. Але без належного догляду будь-яке, навіть якісне вікно з часом втратить свою привабливість. А якщо вікна встановлені в старій радянській споруді і пофарбовані величезною кількістю шарів фарби, то тут і казати нема чого.

Ось тут і виникає питання: “Як повернути вікнам колишню солідність?” Можна, звичайно, повністю замінити вікна. Але, по-перше, це дорого, а по-друге – якщо вікна добре збереглися, то просто шкода викидати чудову річ.

Реставрація відновлює первісний вигляд вікна, надає йому сучасність, функціональність та естетичність.

Отже, для початку розбираємо вікно вщент:

знімаємо з петель;
виймаємо скло;
відкручуємо фурнітуру (шпінгалети, ручки та ін.).

Наступним етапом буде видалення старої фарби. Найкраще для цього використовувати будівельний фен. А можна й паяльною лампою. Головне працювати без фанатизму: дерево – горючий матеріал.

Потім поверхню необхідно зачистити наждачним папером.

Тепер, після того, як поверхні підготовлені, починається найцікавіше – фарбування. Для початку покриваємо поверхню морилкою. Морилка, до речі, буває різних кольорів (бук, дуб, горіх, червоне дерево). Загалом можна вибрати будь-яку породу цінної деревини.

Після того, як рама висохне, потрібно вставити шибки. Робити це краще із застосуванням силіконового прозорого герметика. Він забезпечить додаткову шумо- та вітроізоляцію.

Тепер покриваємо все лаком у два-три шари. Після кожного шару дайте лаку висохнути. Втім, в інструкції до лаку все має бути написано. Щоб не вимазати шибки, потрібно заклеїти краї молярним скотчем.

Сучасна хімічна промисловість пропонує величезну кількість лакофарбових матеріалів. Порада, яку можна дати у виборі покриття – матеріал має бути якісним! Не слід заощаджувати на якості. Гроші витрачені зараз окупляться терміном служби вікон.

От і все. Встановлюємо на місце фурнітуру, приклеюємо гумовий ущільнювач. Можна користатися. Головне не забувати, що дерев’яні вікна вимагають дбайливого відношення та догляду.

Мити двічі на рік та фарбувати кожні 2-3 роки – це неважко, а термін служби дерева при цьому збільшується на десятки років.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours