Алмазна різка армованого бетону

У процесі алмазного різання бетону дуже велика ймовірність, що головка або диск зустрінуться зі сталевою арматурою. Арматура може варіювати від дроту з невеликим перетином до посилених металевих прутів, діаметр яких може перевищувати 1 дюйм. Різати бетон, армований сталлю, дорожче ніж армований, так як різання арматури дуже швидко зношує насадку. А продуктивність інструменту тим часом дуже падає. Різання арматури дуже позначається на терміні служби леза. Отже, час служби леза може бути скорочено до 50% залежно від товщини арматури.

Коли лезо стикається з металом, воно зазвичай починає іскритися. Іскра є вірним сигналом оператору до того, що лезо зустрілося з металом. Оператор повинен швидко відреагувати, зменшити швидкість насадки і зменшити подачу охолоджуваної рідини. Іноді під час різання армованого бетону продуктивніше різати не за один захід, а в кілька етапів:

почати різання;
зупинитися;
потім знову продовжити.

Проблеми при алмазному різанні

Спочатку, застосування алмазних дисків для різання бетону, багато операторів зрозуміли, що, якщо лезо потьмяніло, його потрібно повернути так, щоб алмази зустрічалися з бетоном у протилежному напрямку. Таким чином, виходило використовувати нестерті ділянки вкраплених у диск алмазів. Якщо причина, через яку диск тьмянів (полірувався) не була усунена, то незабаром алмази поточного шару випадуть, лезо сповільниться і відполірується знову.

Якщо коригувальні дії не вжити своєчасно, то це призведе до невиправданого збільшення витрат. Відповідно витрати на обслуговування леза можуть збільшитися на 100% або більше. У багатьох випадках ручна вставка алмазів у сегмент молотком може призвести і до руйнування сегмента та леза. Сучасні алмази більш стійкі до вбудовування/заміни. Вони не дають тріщин, не фарбуються, а тримаються зв’язаними, будучи врощеними в гладку поверхню лопаті.

Виправлення проблем

Однією з найпоширеніших проблем є втрата натягу в алмазному лезі. Ця проблема може бути викликана багатьма різними причинами.

Ядро леза перегрілося через нестачу охолоджуючої рідини внаслідок чого було втрачено натяг або відсутність бічного зазору через нерівномірне зношування сегмента або з інших причин, які теж призводять до втрати натягу. Перед початком роботи слід переконатися, що:

вода подається в потрібному обсязі і досягає ядра поблизу зони різання;
лезо з достатнім бічним зазором та за іншим критерієм підходить для даного типу різання.

Також натяг може бути втрачений, якщо лезо неправильно встановлено на пилку, або його фланці не належного розміру. Внаслідок чого лезо деформується та втрачає пружність. Оператор повинен переконатися, що фланці чисті, потрібного розміру, правильно встановлені та закріплені.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours