Проектування водозабірних станцій

Розробка проекту водозабірної станції завжди ґрунтується на головних вимогах до якості води, що поставляється. Так для промислових об’єктів достатньо використовувати виключно технічну воду, головне, щоб вона надходила в необхідній кількості і була проточною. А ось для житлового об’єкта якість і чистота води є набагато важливішими. Тому система завжди проектується з розрахунком на подальше очищення і фільтрацію рідини, що надходить.
Початок робіт

На початковому етапі проектування обов’язково визначається джерело води. Найчастіше ним виступає довколишня водойма. Оптимальним вибором стане річка чи озеро, тобто природний об’єкт із проточною водою. Хоча проект водозабірної станції може бути легко вирішений і за допомогою колодязя або потужного джерела.

Після того, як визначено джерело водопостачання, потрібно провести попередній розрахунок споживання води. Загалом обсяги використання на промислових об’єктах і в побуті сильно відрізняються. Після цього розробникам потрібно визначитися з обладнанням, що використовується. Цей аспект залежатиме не лише від параметрів майбутньої системи, а й від побажань замовника. Оскільки різні технологічні рішення вимагають виділення різних бюджетів.

Сьогодні практично всі сучасні системи водопостачання оснащуються автоматизованими насосними станціями. Також обов’язково встановлюються системи обліку. А таке необхідне обладнання як фільтр є просто обов’язковим, так як якість води у водоймі рідко відповідає стандартам.

Ще на етапі проектування ефективної водозабірної станції варто продумати систему оборотного водопостачання, найбільш актуальним таке рішення є для промислових підприємств. Головне призначення побудованої таким чином системи у послідовному використанні доступних резервів. Після того, як вода надходить у споживачу і використовується, вона прямує в очисні споруди, де проходить ще кілька циклів очищення. Потім вона може бути використана для виробничих потреб.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours