Колір в інтер’єрі: про всі нюанси детально

Відомо, що кожен відтінок відповідає певному настрою, і тому може стати прекрасним помічником як в фізіотерапії, так і в лікуванні психічних захворювань. Протягом багатьох років фізіотерапевти вивчали ефект, як кольори позначаються на здоров’ї і розумових здібностях людини. Завдяки кольорам, людина здатна переживати різні емоції і на свідомому, і на несвідомому рівнях.

Різні відтінки постійно присутні в нашому житті і навіть якщо їхня важливість недооцінюється, то те, як вони впливають на настрій людини і атмосферу приміщення, безперечно, дуже важливо. Тому в процесі декорування кімнати, вибір певного кольору повинен прямо залежати від функцій цього приміщення.

Кабінет

Вибираючи колірну гамму для кабінету, дуже важливо врахувати, який вид роботи буде в ньому здійснюватися. Якщо діяльність досить напружена, то кращим вибором стануть м’які бліді відтінки. Навпаки, якщо люди займаються спокійною одноманітною роботою, поєднання червоного з яскравими кольорами зможе надихнути і додати енергії. У зв’язку з цим необхідно пам’ятати про вплив певного кольору на настрій людини. Червоний пробуджує почуття і пристрасть, він уособлює:

– силу;
– енергію;
– життєстійкість;
– емоційність.

Він стимулює креативність, діяльність, силу – і фізичну, і енергетичну. Але у цього кольору є і негативні сторони – він може виступати втіленням ненависті, жорстокості і негативної енергії. Тому червоний колір потрібно використовувати дуже акуратно, щоб зберегти енергетичний баланс.

Вітальня

У вітальні повинні домінувати кольори теплої гами. Золотисто-жовтий – це колір сонця, молодості, радості та щастя. Коли стіни пофарбовані в жовтий колір, кімната стає світиться і буде виглядати більш жвавою. У поєднанні з відтінками кольору кави або зеленими тонами, результат буде більш ніж гармонійним. Жовтий – уособлює позитивну енергію, глибоку одухотвореність, пробуджуючи креативність і співробітництво. Золотисто-жовті тони неймовірно корисні як для тіла, так і для душі. Цей колір стимулює роботу імунної системи, але надлишок жовтого може викликати дратівливість, тому важливо знати міру.

Їдальня

Гармонійне поєднання кольорів стін і меблів (наприклад, комбінування оранжевого з бірюзовим, червоного з смарагдовим) пробуджує апетит, допомагає вести бесіду і забезпечить відмінну атмосферу для вечері з друзями і сім’єю. Зелений колір має розслаблюючий, який втім бадьорить, заспокійливий і освіжаючий ефекти. Цей відтінок підійде для релаксації, в разі фізичної або моральної втоми, також зелений допомагає полегшити дитячу біль при прорізуванні зубів. Спостереження за зеленими парками забезпечить відчуття фізичної і духовної сили.

Говорячи про негативні сторони зеленого – він уособлює егоїстичність, заздрість і часом лінощі. А темно-зелений колір може привести до зневіри і емоційного занепаду.

Спальня

Вибираючи колірну гамму для спальні, потрібно звернути увагу на те, що домінувати повинні холодні кольори. Наприклад, синій розслабляє і забезпечує спокійний сон, тому всі відтінки цього кольору (в тому числі і бузковий) гідні прикрасити інтер’єр спальні. Щоб створити простір з хорошим енергетичним балансом, варто віддати перевагу фіолетовому в поєднанні із зеленим, тоді як кілька червоних акцентів додадуть пристрасність.

Синій колір розслабляє тіло, тим самим заспокоюючи розум, це один з найкращих відтінків для гіперактивних дітей. Він прекрасно підходить для нормалізації високого кров’яного тиску і відновлення дихальної системи. Однак надлишок синього може привести до депресії і нападів зневіри.

Кухня

Білий колір відповідає за порядок і чистоту. Ідеальним варіантом на кухні стане вибір яскравих, світлих і ніжних кольорів для стін і меблів (наприклад, відтінків білого і кремового в поєднанні з пастельними тонами зеленого, жовтого або синього)

Ванна

Якщо підлога у ванній світлого кольору, для стін і двері можна вибрати червоний тон, тоді як аксесуари – рушники і шторки, повинні бути більш насичених кольорів. Якщо ж підлога, навпаки, темна, то стіни повинні мати жовтий відтінок, а інші деталі – білий.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours