Ази будівництва: яка буває опалубка та основні нюанси її використання

Опалубка – це тимчасова споруда, яка необхідна для того, щоб сформувати бетон або залізобетон для монолітних будівель. Опалубка повинна зробити так, щоб бетонна конструкція не втратила свої габарити та форму. Наприклад, якщо ви плануєте бетонувати закруглені стіни, то використовуючи спеціальну опалубку ROBUD RAMFLEX ви досягнете ідеального результату. Власне опалубка стін від компанії ROBUD на офіційному сайті представлена широко, зокрема тут ви зможете знайти:

– опалубку для радіальних стін;
– підйомно-переставну опалубку;
– контрфорси (одностороння опалубка).

Опалубка може застосовуватися не один раз, тому особливо важливо, щоб вона могла розбиратися і збиратися. Іноді вона не знімається і залишається, будучи додатковим захистом і облицюванням бетонних будівель. Тому бажано, щоб незнімна опалубка володіла гідроізоляційними та утеплюючими властивостями.

Слід зазначити, що бічні частини опалубки витримують дуже сильне навантаження, тому цей параметр повинен враховуватися при її виборі. На неї впливає не тільки бетон, але і вага самої конструкції, атмосферний тиск і погодні умови, а також додаткова зовнішня вібрація.

Види опалубки

Будівельники розрізняють кілька видів цих конструкцій, в залежності від матеріалу, з якого вони зроблені.

Дерево

Опалубку можуть виробляти як із хвойних порід деревини, так і листяних. Перед використанням деревину висушують, щоб вологість не перевищувала допустимі норми. В іншому випадку, вона може прилипнути до бетону. Також дерев’яну опалубку покривають спеціальними полімерними складами, щоб знизити адгезію.

Метал

Іноді опалубку роблять із металевих листів, які не перевищують товщину в два міліметри. Сучасні конструкції є комбінованими, і використовують як метал, так і дерево. Іноді виконуються у вигляді сіточки.

Залізобетон

Така опалубка є нероз’ємною і залишається в якості облицювального матеріалу. Установка проводиться до початку роботи з бетоном.

Текстиль і повітря

Найсучасніший спосіб створення опалубки, яка може витримувати бетон самих різних розмірів і габаритів. Виготовляється з тканини, в яку нагнітається повітря під тиском.

Є ще кілька видів опалубок, але вони використовуються дуже рідко через свою вузьку спрямованість або погані характеристики.
Короткий висновок

Опалубка — важливий елемент для успішного будівництва. Саме тому її вибору слід приділити особливу увагу, а також довіряти лише надійним та перевіреним виробникам. Враховуючи це ми радимо замовляти опалубку в Україні за допомогою сайту robud.info — ви неодмінно залишитеся задоволені таким вибором.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours