Як зробити самостійно дренажну систему для дому

Багато людей у процесі будівництва будь-якого заміського будинку чи дачі в першу чергу загострюють увагу на тому з якого матеріалу побудувати будинок, як зробити фундамент міцнішим, думають про утеплення і т.п. Але далеко не кожен замислюється про дренаж.

Адже дренаж насправді є дуже важливою складовою, особливо для ділянок з високим рівнем ґрунтових вод. Ця стаття буде присвячена дренажним системам для приватного будинку. Залежно від рельєфу, типу ґрунту, зливові та талій воді можуть поступово розмивати не лише ґрунт біля фундаменту, а й родючий шар ґрунту та тротуарну плитку.

Чи дійсно потрібна дренажна система

Давайте розберемося для початку – чи справді потрібний дренаж? Якщо на ділянці дренаж виконаний грамотно, це дозволить захистити як фундамент будинку, так і запобігає попаданню води в цокольний поверх. Важливим є також вимощення навколо будинку, про облаштування якого вже йшлося раніше. У випадку з цокольним поверхом є можливість затоплення, якщо заздалегідь все не передбачити.

Плюс до всього правильно виконана дренажна система забезпечить швидше висихання ґрунту після дощу. Якщо на ділянці ґрунт глинястий, то взимку після потрапляння в нього води він починає замерзати і розширюватися – ґрунт спучується. Насправді дренаж необхідний не лише для дому, а й загалом для ділянки. Облаштування дренажної системи запобігає накопиченню води в калюжі, також захищає коріння рослин.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours