Дизайн інтер’єру: стеля з дерева

Коли говорять про стелі з вагонки, багато хто представляє дачний будинок, лазню, веранду. Але, виявляється, нудну обшивку стелі вагонкою можна зробити родзинкою в інтер’єрі всієї кімнати, причому навіть у себе в квартирі, і, що важливо — самостійно.

Вибір матеріалу

Щоб зробити якісну роботу, необхідний якісний матеріал. У випадку з вагонкою завдання вибору спрощено, оскільки цей матеріал ділиться на групи за якістю:

– “екстра” – так звана “елітна” вагонка. Є найякіснішим сортом, що не містить будь-яких дефектів, зручним для роботи та з гарним малюнком;
– “А” – близька за якістю до “екстри”. Однак не завжди її поверхня ідеально рівна, тому при покупці потрібно уважно переглядати дошки, що вибираються. Така вагонка буде значно дешевшою за першу, а за якістю часом нічим не поступатиметься;
– “В” – більш дешевий варіант вагонки. Тут є і сучки, та інші недоліки, які доведеться замазувати;
– “С” – найгірший клас, брак “В” групи.

Таким чином, для гарної стелі знадобиться найкраща вагонка, тобто клас “Екстра”. Така вагонка вітчизняного виробництва не поступається європейській за якістю.

Потовк із брашованої вагонки

Брашована вагонка – оброблена спеціальним способом вагонка з яскраво вираженим малюнком та рельєфом. Не всі сорти деревини можна обробити методом брашування, зазвичай це найдорожчі:

– дуб;
– ясен;
– горіх та інші.

Стеля з такої вагонки виглядатиме дуже багато і красиво, тому підійде для спальні чи вітальні. За допомогою спеціального воску можна надати їй бархатистість, а за допомогою олій – потрібний відтінок та захист (рельєф при цьому залишиться видно).

Стеля із забарвленої вагонки

Якщо колір стелі з дерева потрібен певний, тоді цей спосіб підійде найкраще. Безумовно, якість вагонки і тут відіграє важливу роль – чим вона краща, тим простіше фарбуватиме. Варіантів фарбування дуже багато, тому труднощів виникнути не повинно. А потім можна пофантазувати вдосталь: наприклад, зробити обшивку в різних напрямках, а після фарбування обшитої стелі декорувати стелю за допомогою контрастного кольору рейок та брусків.

Змонтована із зазором дошка

Існує ще один спосіб, як цікаво обшити стелю. Тут йтиметься вже не про вагонку, а про фасадну дошку (планкене). Цей вид дошки монтують за допомогою з’єднання замками, на відміну від способу монтування вагонки. Таким чином, можливе залишення зазорів при складанні. У цьому випадку ви отримуєте не тільки оригінально оформлену стелю, але й хорошу звукоізоляцію.

Правила монтажу

Для облицювання стелі вагонкою є деякі прийоми:

– монтувати вагонку потрібно на каркас із металу або дерева;
– ширина брусків для каркасу залежить від ширини утеплювача;
– якщо утеплення не передбачається, слід брати рейку 40 на 20 мм;
– облицювальна дошка повинна завжди фіксуватися перпендикулярно до поясів обрешітки (це стосується і рейки);
– необхідно заздалегідь прорахувати розташування конструкції та відстані між елементами;
– для полегшення завдання потрібно зробити розмітку ниткою, що фарбує, а між крайніми поясами натягнути капроновий шнур (як орієнтир);
– щоб вирізати круглі отвори під освітлення можна використовувати насадку “коронка” для дриля.

Ось яким чином з такого простого матеріалу, як вагонка, можна зробити незвичайний дизайн кімнати – стеля з дерева. Зовнішній вигляд приміщення відіграє велику роль для тих, хто в ньому мешкає або проводить час. Іноді здається, що для створення гарної кімнати потрібно багато грошей, але насправді потрібна хороша фантазія та почуття смаку.

Вам також може сподобатися

Більше від автора

+ Немає коментарів

Додайте свій