Який тип даху вибрати: горище чи мансарда

Зробити вибір між горищною і мансардною конструкцією часом не просто, той і інший дахи мають як плюси так і мінуси конструкцій.

При зведенні будинку ключовим моментом є влаштування його покрівельного покриття. Причина цього – те, що дах не так призначений для естетичної насолоди, скільки для виконання багатьох життєво важливих функцій. З чого починається облаштування даху?

Для початку необхідно обміркувати, якою буде конструкція у майбутньої споруди. Існує два типи конструкцій:

– житло буде обладнане горищем;
– житло матиме мансарду.

Горище під дахом

Якщо брати до уваги практичність, то перший тип будинку найбільш оптимальний. Плюсами його є:

– додатковий вільний простір (для зберігання тимчасово непотрібних речей);
– ґрунтовний захист проти вітру, опадів;
– гарне провітрювання та вентиляція верхніх ділянок будинку.

При створенні горища в будинку збільшується довговічність і надійність даху. Не варто проте забувати про те, що у фінансовому плані, горищний будинок набагато дорожчий за будинок мансардного вигляду. Будівлі з горищного типу конструкціями не мають проблемних питань із зайвою вологістю.

Якщо в сім’ї є діти, то найчастіше горище – є їх улюбленим місцем проведення ігор та дозвілля. Тому, якщо є вибрати (побудувати) будинок горищної конструкції, то краще зробити це.

Мансарда

На сьогоднішній день, будинки мансардного типу є дуже популярними, насамперед через їхній оригінальний зовнішній вигляд. Однак, мансардний дах має масу різноманітних нюансів, не врахувавши які можна втратити багато чого і насамперед затишку та безпеки у власному будинку.

Проблемні місця будинків мансардного типу

Якщо з якихось причин сталося протікання даху, то рідина проникає безпосередньо в кімнату. При цьому ремонт буде потрібний як самому даху, так і кімнаті.

Мансардний дах так само, “псується” через вологу приміщення, що йде знизу. Перепад температури створює конденсат, що утворюється усередині даху. У результаті, ця мансарда, що не провітрюється, набагато швидше зноситься і вимагатиме в подальшому ремонту.

Частково вирішити цю проблему можна нанесенням парозахисного шару на внутрішню поверхню даху. Тим не менш, є єдина непорушна умова – внутрішня сторона черепиці повинна піддаватися активному провітрюванню.

Сподіваємося, що після прочитання даного матеріалу ви зробите правильний вибір між мансардною та горищною системою пристрою даху.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours