Ландшафтний дизайн садової ділянки своїми руками

Ландшафтний дизайн відрізняється широкими можливостями для оформлення ділянок та великою креативністю, як полюбляють говорити сучасні дизайнери. Це справжнє мистецтво, яке враховує особливості та параметри території, характер навколишньої природи та дозволяє оформити ділянку у відповідності до будь-якого стилю. В даний час особливо затребуваний дачний ландшафтний дизайн, який дає можливість оформити прибудинкову територію на свій індивідуальний смак. На щастя, минули ті часи, коли дачі були схожі один на одного як дві краплі води. Сьогодні будь-яка людина може втілити на своїй заміській ділянці найсміливіші фантазії і, тим самим, зробити своє життя яскравішим і різноманітнішим.

Обов’язково слід зазначити, що ландшафтний дизайн ділянки має власну виняткову специфіку. Оформлення території суттєво відрізняється, наприклад, від інтер’єрного дизайну через масштабність прикладного застосування. Відповідно, дачний ландшафтний дизайн має кілька основних компонентів, використання яких дозволяє оформити присадибну територію у найкращому вигляді. Навіть якщо ви робите ландшафтний дизайн своїми руками, їх необхідно враховувати.

Насамперед ландшафтний дизайн ділянки спрямований на створення цілісної композиції, деталі якої рекомендується заздалегідь продумати. У ході роботи, звичайно, можливі будь-які експромти, але вони повинні лише доповнювати загальний задум, а не формувати його в процесі. При цьому композиційні рішення у ландшафтному дизайні завжди повинні виходити з бажаного сприйняття дачного простору. Іншими словами, потрібно спробувати уявити, як ваша територія має виглядати зрештою, які рослини, предмети та інші елементи стануть її прикрасою, які форми вони матимуть і т.д. Те чи інше розташування у просторі підпорядковується законам пропорції та перспективі, що слід одразу враховувати.

Разом з тим, дачний ландшафтний дизайн експериментує з різними формами предметів та їх співвідношеннями. Велике значення при цьому має співвідношення в тривимірному просторі і фронтальна перспектива, тому що саме вони формують майбутнє сприйняття ділянки. Просторові категорії є, мабуть, основним інструментом, яким оперує ландшафтний дизайн ділянки.

Іншим важливим компонентом є підбір кольорів. Незважаючи на те, що перегородкою переважають зелені відтінки, природа надає дизайнерам найширшу палітру, яку доповнюють живі квіти, деякі штучні та декоративні елементи або предмети садових меблів. Кожна людина здатна виконати такий ландшафтний дизайн своїми руками.

Головне, мати смак і бажання зробити свою ділянку оригінальною. Але необхідно пам’ятати, що колірні поєднання несуть у собі той чи інший емоційний зміст, який оточуватиме вас під час відпочинку на природі. Найчастіше в ландшафтному дизайні використовується жовтий колір, який асоціюється з відчуттям тепла та легкості, а також різні відтінки червоного та фіолетового кольорів. Тут можна обійтися без тієї строгості, яка найчастіше доречна при оформленні інтер’єрів приміщення.

В цілому ландшафтний дизайн ділянки залишає неосяжне поле для творчого експерименту. Дуже важливо, що доступним також залишається ландшафтний дизайн, виконаний своїми руками. У нинішніх умовах це дозволяє як заощадити, так і успішно висловити всі свої переваги, які не зможе відчути навіть найпрофесійніший і найдосвідченіший дизайнер.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours